O mně

d_foto

Jmenuji se Drahomíra Dvořáková a pracuji jako lektorka pro knihovny (Ústav vědeckých informací (2. lékařská fakulta UK) aj.) školy, organizace (Naučmese.cz, Vímvíc.cz)  i veřejnost. Zaměřuji se na informační gramotnost & dovednosti; aplikace Google; online nástroje; e-learning; otevřené vzdělávání a technologie ve vzdělávání. 

Tématu informační vzdělávání se věnuji více než 10 let. Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu informačních služeb (VOŠIS) a navazující magisterské studium na Ústavu Informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Pracovala jsem na pozicích knihovník, metodik, referenční a rešeršní knihovník. Mám zkušenosti z odborných přednášek a konzultací, seminářů, vzdělávacích projektů, rekvalifikačních kurzů.

Jsem certifikovaná  Lektorka   dalšího    vzdělávání.   Jako   informační   podporu   využívám   prostředí  e-learningu. Pracuji se vzdělávacími cíli, motivací a používám aktivizační metody. Využívám technologie ve vzdělávání.

Mou filozofií je sdílení, propojování, učení se navzájem, komunikace, rozvoj kreativity, kritického myšlení a propagace vzdělávacích zdrojů.

Mimo informační vzdělávání se věnuji také celoživotnímu vzdělávání. Založila jsem a spravuji na Facebooku stránku Celoživotní vzdělávání i projekty např. #prazdninovevyzvy.

Jsem nadšená členka GEGu (Google EDU Groups),  lektorka Naučmese.cz i propagátorka např. těchto projektů: webu Otevřené vzděláváníSeduo, Mítvšehotovo.cz a SimpleK12.

stopa

Setkáme se spolu na síti?
Facebook: Drahomíra Dvořáková; Celoživotní vzdělávání
LinkedIn: Drahomíra Dvořáková
Twitter: @dvorakovad
Google+: +DrahomíraDvořáková

Pearltrees: Vizuální nástěnka zdrojů
SlideShare: Prezentace
Diigo: Nástěnka zdrojů

Pinterest: Obrázková nástěnka zdrojů

Reklamy